Magyarország, 9200 Mosonmagyaróvár, Gorkij utca 1. Bejárat a Kapucinus utca felől
47.88279400, 17.26974800
Arrabona EGTC
2021. szeptember 24.
Használd ki az aktív, szabadtéri rendezvények adta lehetőségeket, ugyanis ősszel már kevesebb alternatíva közül válogathatsz. Elő a bringával, gőrkorcsolyával, és gurulj egyet a városban.
A rendezvény:
| Kezdés: | 2021. 09. 24. 17:00 |
| Befejezés: | 2021. 09. 24. 19:00 |
| Helyszín: | Magyarország, 9200 Gorkij utca 1. Bejárat a Kapucinus utca felől |
| Értékelés: |
|
Rotary Fröccsnapok
Immáron 19 esztendeje rendezik meg Győrben a fröccsnapokat, ahol különböző régiók borait ismerhetik és kóstolhatják meg az érdeklődők. Színes programokkal várják a látogatókat.
Barokk Esküvő
A Barokk Esküvő már harminc éve a győri hagyományőrző rendezvények zászlóshajója. A barokk hétvégén a XVII-XVIII. századi európai kultúrát elevenítik fel; az események sorából kiemelkedik az esküvői ceremónia, mely során egy igazi pár köti össze életét.
Szent László Napok
Szent László király emlékét Győrben nem csupán a bazilikában látható herma őrzi, hanem öröksége túlmutat a városon, életén és tettein keresztül összeköti Győrt az Árpád-házi királyok térségben található emlékeivel. A győriek minden évben az Aranyparton zajló Szent László Napokkal emlékeznek rá. A fesztivál a középkort megidéző időutazás, melynek középpontjában a szent király alakja áll, aki a magyar történelemben összekapcsolódik a lovagság, vitézség, becsületesség fogalmával.
Várak, kastélyok I.
05:57:22 - Közepes - Kerékpártúra
Ki ne álmodott volna arról kiskorában, hogy egy hatalmas vár ura vagy egy előkelő kastély hercegkisasszonya? Ha az álmokat nem is váltja valóra, de a történelmi hangulatot megidézi ez a túra, melyen különböző korokban épült várakat, kastélyokat kereshetsz fel, s kis képzelőerővel a lovagok és úrihölgyek között érezheted magad.
Sokorópátka-Fenyőfő - kék
01:24:51 - Közepes - Kerékpártúra
Számos látinvalóvaló akad az útvonal közelébe, amely akár így egy egész napos kikapcsolodással is szolgálhat az erre jelentkező túrázok számára. Vágj bele te is!
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
Ágas-bogas Szigetköz I.
01:49:50 - Közepes - Vízitúra
Kalandozás a kisbodaki mellékágrendszerben Képzeld el, hogy egy varázslatos világban jársz! Messze a civilizációtól, kanyargós folyón, mesebeli tájakon. Barangolásod közben társad lesz nádas, mocsár, vízben álló erdő és számtalan vízimadár. A parton őzek, szarvasok vagy vaddisznók is feltűnhetnek. Béke és nyugalom vesz körül… Ez a világ nem csak a képzeletedben létezik, a valóságban is: a gyönyörű és vadregényes kisbodaki mellékágrendszer mindezt a csodát kínálja Neked! Egy körtúrát ajánlunk számodra az Öregszigeti-tóval és a Bodaki-ágvégzárással a főszerepben. A vízitúra előtt, közben és után ne hagyd ki a kultúrtörténeti érdekességeket sem!