Arrabona EGTC
2019. August 29.
The weather is nice and the sun is shining so get out your bike and take the tour with us from Nyúl to Pannonhalma.
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Difficulty: | Easy |
| Evaluation: |
|
| Distance: | 8 km |
| Duration: | 00:26:50 |
| Ascent: | 73 m |
| Descent: | 47 m |
| Refreshing point: | Nincs |
| Level difference: | 47m |
| Created: | 2019.10.04 |
| Number of appearance: | 6898 |
| Number of viewing: | 12730 |
In search of our greats
Doctor, writer, poet, orientalist scholar and violinist. Famous people, renowned experts all with ties to the Csallóköz. How do these proud municipalities honor their memories? Take this tour to find out.
Lázi-Bakonygyirót – red
During this tour we will have the opportunity to bike around the edges of the Bakony. This is a short distance tour and easy to complete for anyone.