-->

Szlovákia, 946 03 Kolárovo, Petőfiho rad 1021/4
47.92053000, 18.00162000

Arrabona EGTC

A vízimalomhoz egy mesébe illő, fedett fahíd vezet, amely a maga 86 méteres hosszúságával Európa leghosszabb fahídja. A múzeumban megtalálható az eredeti malom néhány része is.

Látogathatóság: Nyitvatartási időben

További információk: http://kukkonia.sk/hu/10-erdekesseg-gutai-vizimalomrol

Kapcsolódó túrák

Közeli látnivalók

Ág Tibor-emlékszoba

Az emlékszobát a művelődési ház egyik, régóta nem használt helyiségében nyitották meg. A népzenekutató és karnagy dolgozószobáját költöztették át. A család által adományozott tárgyak, eszközök idézik fel Ág Tibor egykori dolgozószobáját.

Nagymegyeri Tájház

A tájház, amely egy helyi kisparaszti család népi építészetét és lakáskultúráját mutatja be a 19. és 20. század fordulóján, 1980-ban került berendezésre. Az első szoba mestergerendáján látható felirat szerint a nádtetős lakóház 1836-ban épült. Az épület négy helyiségből áll, és soros elhelyezésű. Az udvarról belépve a pitvarba érkezik a látogató, jobbra található az első szoba, balra pedig a hátsó szoba. Külön bejárattal rendelkezik az udvarról a kamra, ahol a háztartásban és a mezőgazdaságban használatos eszközöket lehet megtekinteni. Az első szoba fűtetlen, a konyha nyitott kéményes, ahol a sütés-főzés eszközeit is kiállítják. A helyiségekben megtalálható korabeli berendezési tárgyak a helyi lakosok ajándékai.

Történelmi Emlékpark

Az emlékparkot a Csemadok Nagymegyeri Szervezete fokozatosan alakította ki 1996 és 2010 között. Az öt itt található kopjafából az egyiket a honfoglalás 1100. évfordulójának alkalmából készítették. Egy másikat a város első írásos említésének 730. évfordulója alkalmából állították. Van egy kopjafa, melyet a nagymegyeri 23. Arany János Cserkészcsapat állíttatott a város cserkészmozgalma újraszervezésének 10. évfordulóján 2002-ben. Található itt még a Csemadok alapszervezet megalakításának évfordulójára készített, valamint a XX. Szent István Napok és annak kezdeményezője, Kovács László egykori nagymegyeri esperes plébános emlékére készíttetett kopjafa is.

Közelben lévő rendezvények

Kommentek

Jelenleg nincsenek kommentek