-->
Magyarország, 9091 Ravazd, Kilátó
47.51522800, 17.75837500
Arrabona EGTC
Az erdészet feletti dombon, a Szent Villebeld-templomrom szomszédságában álló kilátóból csodálatos kilátás nyílik Ravazd községre, a Pannonhalmi épületegyüttesre és a Bakony vonulatára.
Látogathatóság: Szabadon, korlátlanul látogatható
Boldog Mór-kilátó
A Pannonhalmi hármas halom legdélibb magaslatán áll a 18 méteres építmény. Közelében található a 2018-ban átadott Lombkorona Tanösvény.
Boldogasszony-kápolna
A papköltő Mécs László a két világháború közötti vallásos líra legnépszerűbb, leghatásosabb egyénisége. Pannonhalmán hunyt el, hagyatékát a pannonhalmi bencések gondozzák. Sírhelye az apátság Boldogasszony-kápolnájában található.
Pausa Apátsági Kávéház
A Pausa Apátsági Kávéház gyönyörű környezetben, a Pannonhalmi Apátsági Múzeum épületében található. Különleges desszerteket és fagylaltokat kóstolhat a látogató, melyekhez az apátsági gyógy- és fűszernövénykert terményei társulnak ízesítésként, elsősorban a levendula, a citromfű és a zsálya.
Kommentek
Jelenleg nincsenek kommentek