Arrabona EGTC
2019. August 29.
After traversing the road between Győrszemere and Pátpuszta, we can take in the lovely view of the Sokoró Hills.
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Difficulty: | Easy |
| Evaluation: |
|
| Distance: | 12 km |
| Duration: | 00:42:45 |
| Ascent: | 119 m |
| Descent: | 53 m |
| Refreshing point: | Nincs |
| Level difference: | 53m |
| Created: | 2019.10.04 |
| Number of appearance: | 6810 |
| Number of viewing: | 12290 |
Forts and castles I.
Who, when they were a child, did not dream of being a powerful lord or lady of a grand castle? Though it cannot make your dreams come true, you can enjoy a historic atmosphere among forts and castles built in different eras and with a little imagination, you can see yourself among knights and ladies on this tour.
Győrszemere-Tényő – yellow
We will ride through one of the most beautiful areas of the Sokoró region on our way from Győrszemere to Tényő.
Dating expert II. - A date on two wheels
Spice up your rendezvous and ask your girl/guy out on a bike date. Beautiful and varied scenery, an array of sights to see and the joy of movement outside in the fresh air. A great way to kick back and relax, just the two of you. What more do you need?