Arrabona EGTC
2019. augusztus 29.
A Kisalföld délkeleti peremétől, Tényőtől indul útunk egészen a Bakony északi határáig. A közepes távú túra alkalmával betekintést nyerünk a Sokorói-dombság és a Bakonyi hegység közötti völgy adta táj szépségébe.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Nehézség: | Közepes |
| Értékelés: |
|
| Távolság: | 17 km |
| Időtartam: | 00:58:37 |
| Szint emelkedés: | 159 m |
| Szint csökkenés: | 78 m |
| Frissítőpont: | Nincs |
| Szintkülönbség: | 78m |
| Létrehozva: | 2019.10.04 |
| Megjelenések száma: | 6679 |
| Megtekintések száma: | 13469 |
Ménfőcsanak-Gyirmot - sárga
Egy kis mozgásra vágysz? Munka utáni kikapcsolodást keresel? Bringára fel és tekerj egyet Méfőcsanak és Gyirmot között.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
Mosonmagyaróvár – Oroszvár biciklitúra
Egy egynapos kerékpártúrára vágysz, ami nem csupán a monoton tekerésről és a karodhoz erősített kilométerszámlálóról szól, hanem ami látnivalókban gazdag? Ezt a túrát neked találtuk ki, hiszen az útvonal városokon, falvakon és erdőn keresztül vezet, láthatsz kastélyt, templomot, ősi romokat és megcsodálhatod a Szigetköz és a Duna természeti világát. Ha nem hiszed, hogy ez a rengeteg látnivaló belefér egy útvonalba, izzítsd be a bringádat és próbáld ki a túránkat!
A barokk kor lenyomata
Bonyolult minták, gazdag díszítés, monumentalitás, erős kontrasztok, mozgalmasság - ezek a barokk kor legfőbb stílusjegyei. Győr neve szinte egybeforrt a Magyarországon a török hódoltság után meghatározóvá vált irányzattal, lévén az egyik legfontosabb barokk központként él a köztudatban. Ám a korstílus más környékbeli városokban, sőt falvakban is hódított. Keresd fel a gyönyörű épületeket, szobrokat, engedd, hogy magával ragadjon a kor szelleme!