Arrabona EGTC
2019. augusztus 29.
Egy kis mozgásra vágysz? Munka utáni kikapcsolodást keresel? Bringára fel és tekerj egyet Méfőcsanak és Gyirmot között.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Nehézség: | Könnyű |
| Értékelés: |
|
| Távolság: | 2 km |
| Időtartam: | 00:07:33 |
| Szint emelkedés: | 12 m |
| Szint csökkenés: | 13 m |
| Frissítőpont: | Nincs |
| Szintkülönbség: | 13m |
| Létrehozva: | 2019.10.04 |
| Megjelenések száma: | 6730 |
| Megtekintések száma: | 12466 |
Ménfőcsanak-Sokorópátka - kék
A győri településrészt elhagyva megpillantjuk a sokorói dombokat: a látvány több mint csodás, kerékpáros túrához méltó gyönyörű táj vár.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
A természet lágy ölén
Ha szeretnél kicsit kiszakadni a mindennapos taposómalomból és csak egyszerűen LÉTezni, akkor ez a túra Neked szól. Manapság a “vissza a természethez” rousseau-i gondolat gyakran elkapja a modern kor emberét, aki a túlhajszolt világból érthető módon a természet csendjébe, egyértelmű rendjébe vágyik vissza. Japánban például rendkívül népszerű az ún. “erdőfürdő”, amikor hosszas, 2-2,5 órás sétát tesz az ember az erdőben, ez pedig olyan, mintha megmártózna benne. Hát, mártózz meg Te is a csallóközi és a szigetközi természet világában! Két kerékre fel!
Pózolj!
Szelfiztél már krumplibogár szoborral vagy szódás szifonos szökőkút előtt? Pózolj érdekes, egyedi köztéri alkotásokkal, melyek a múltba kalauzolnak Téged! Keresd meg a már homályba merült szigetközi gazdasági vasutaknak állított emlékhelyet, látogass el egy egykori kikötőbe, közben “kóstold meg” nagymama finom kenyerét! És persze készíts sok-sok fényképet!