Arrabona EGTC
2019. augusztus 29.
Könnyed erdei túra minden korosztály számára a Ravazdi Erdészet területén. A településen barangolva rengeteg látványossággal találkozhatunk, ideális pihenőhely IV. Béla király kútja. Az elbeszélések szerint a tatárok elől menekülő IV. Béla király Ravazd környékén pihent meg seregével és maga is ivott az itteni forrás vizéből.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Nehézség: | Könnyű |
| Értékelés: |
|
| Távolság: | 4 km |
| Időtartam: | 00:15:21 |
| Szint emelkedés: | 171 m |
| Szint csökkenés: | 136 m |
| Frissítőpont: | Nincs |
| Szintkülönbség: | 136m |
| Létrehozva: | 2019.10.04 |
| Megjelenések száma: | 6742 |
| Megtekintések száma: | 12048 |
1956
Az 1956-os forradalom és szabadságharc fő eseményei Budapesten zajlottak, de az ország más települései is felsorakoztak a fővárosi követelések mellé. Mik játszódtak ezekben a napokban Győr-Moson-Sopron megye városaiban és községeiben? Túránk szemezgetve a történések közül, öt helyszínt ragad ki, felidézvén az akkori sorsfordító órákat. A téma iránt mélyebben érdeklődők figyelmébe ajánljuk Szakolczai Attila: 1956. Forradalom és Szabadságharc Győr-Sopron megyében c. kötetét, mely részletesen taglalja a közelmúlt magyar történelmének egyik legfontosabb időszakát.
A víz ereje
Víz: színtelen, szagtalan, íztelen, mindhárom halmazállapotban előforduló kémiai anyag - tanultuk anno az iskolában arról a vegyületről, amely a földi élet alapja, esszenciája. Szemléld meg a vizet most kicsit más szemszögből, tapasztald meg erejét, hatalmát, aztán lásd meg nyugalmát, higgadtságát is, de mindenekelőtt vedd észre festői szépségét!
Isten útjai II. - Szakrális emlékek a Csallóközben
Csallóközi templomok. Testi-lelki feltöltődés színterei. Mindegy, hogy zarándoklat vagy túrázás céljából keresed fel őket, biztosan gazdagítani fognak Téged. Ismerd meg őket közelebbről, engedd, hogy a szent helyek megérintsenek!