Arrabona EGTC

2019. augusztus 29.

“Fentről most minden más, Édenbe kóstoltál.” (Rúzsa Magdi: Éden) Győr és környékének legszebb panorámáját nyújtó kilátóit fűzi csokorra ez a túra. A megyeszékhelytől délkeletre, a Győri-medence és a Bakony között elhelyezkedő Pannonhalmi-dombság településeinek kilátói különleges élményt ígérnek. Győrben pedig magát a Püspökvár tornyát nyitották meg néhány éve a turisták előtt, nagy sikerrel. Ne hagyd ki Te sem!


Túra tervezés

Az alábbi megállókat ajánjuk nektek:

Az erdészet feletti dombon, a Szent Villebeld-templomrom szomszédságában, a Kisalföldi Erdőgazdaság 2006-ban építtette fából a Sólymos Szilveszter bencés szerzetesről elnevezett kilátót. A kilátóból csodálatos kilátás nyílik Ravazd községre, a Pannonhalmi épületegyüttesre és a Bakony vonulatára. 

Forrás és további információ: 

http://www.kaeg.hu/szabadido-turisztika-kiranduloknak/emlekhelyek 

A Pannonhalmi hármas halom legdélibb magaslatán (257 m) a Kisalföldi Erdőgazdaság 1991-92-ben építtetett kilátót, melyet Boldog Mórról neveztek el. A faszerkezet 2012-re korhadásnak indult, életveszélyessé vált, ezért le kellett bontani. Helyére az eredetinél 4 méterrel magasabb, 18 méteres építmény került. 

2018-ban a kilátó közelében adták át a Lombkorona Tanösvényt, mely kilátópontként is funkcionál a maga közel 80 méter hosszával. Legmagasabb pontja a talajszinttől 14 méter magasságban van. 

Forrás és további információ: 

http://www.kaeg.hu/szabadido-turisztika-kiranduloknak/emlekhelyek 

Az államalapítás korában épült vár ma is a győri püspökség székhelye. A főpapi rezidencia mai arculata gróf Zichy Ferenc püspök (1743-1783) nevéhez kötődik. A vár épületében megismerheted a Szent Korona, a Szent Jobb és a Szent László-herma győri kultuszának történetét. Az ereklye-terem a magyar és az európai szentek emlékét őrzi. A Szentek tornyában a Püspökvár építésének történetét, a győri püspökök portréit és címereit láthatod. A legfelső szinten Győr városképe tárul eléd a 19. század végén és az 1960-as években készült felvételeken.  

A kilátóba feljutva megcsodálhatod a város egyedülálló panorámáját. 

Forrás és további információ: 

http://www.kaptalandomb.hu/hu/kiallitas/3/puspokvar-toronykilato/ 

A Győrújbarátról több irányból is megközelíthető magaslaton 2011-ben készült el a kilátó játszótérrel és szalonnasütő hellyel. Igazi piknikező terület csodás kilátással fűszerezve. 

Forrás és további információ: 

https://termeszetjarok.blog.hu/2012/02/25/gyorujbarat_kilato 

2018-ban adták át a Győrújbarát és Nyúl község közigazgatási határán magasodó kilátót, melynek alapját az 1977-ben készült geodéziai mérőtorony szolgáltatja. Az építmény a Sokorói-halomvidék 3. legmagasabb kiemelkedésén található 312,9 méter tengerszint feletti magasságban.  

60 lépcsőfokon lehet feljutni a 11,7 méter magas torony tetejében kialakított,  fent  kiszélesített teraszra, melyet 1,1 m magas rácsos védőkorlát vesz körül.  

Forrás és további információ: 

http://www.kaeg.hu/media/hirek/197/elkeszult-az-uj-kilato-a-lila-hegyen 

A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.

Áttekintés

Nehézség: Nehéz
Értékelés:
Távolság: 47 km
Időtartam: 04:40:43
Szint emelkedés: 711 m
Szint csökkenés: 198 m
Frissítőpont: Nincs
Szintkülönbség: 198m
Létrehozva: 2019.10.04
Megjelenések száma: 5805
Megtekintések száma: 9635
Győr Időjárás

Hasonló túrák

Termál túra

A következő túra elnevezése megtévesztő lehet, hiszen tartalmazza a termál szót, ennek ellenére egy biciklitúráról van szó. Azoknak ajánljuk figyelmébe, akik sportolni szeretnének, azonban egy kis kikapcsolódásra is vágynak a nap végén. Az általunk kínált útvonal Csallóköz gyógy- és élményfürdőit kapcsolja össze egy kerékpártúra keretében. A túra résztvevőinek lehetősége nyílik, hogy meglátogassák az egyes termálfürdőket, azonban a tekerés által megismerhetik a csallóközi tájat és védik a természetet, hiszen szinte lenullázzák a károsanyag kibocsátásukat. A kiinduló pont Komárom, az úti cél pedig Dunaszerdahely. A választott útvonal azok számára is kedvező, akik „csak” az odautat hajlandóak letekerni, hiszen a két város között (közvetetten) vonat is közlekedik.

Csatába magyar!

Kíváncsi vagy, hol küzdött meg Napóleon serege a magyar nemesekkel, hol zajlott csata a kora középkorban a magyar trónért, vagy épp harcolt-e II. Rákóczi Ferenc a megyénkben? Túránk során választ kaphatsz arra is, miért jelentős őseinknek a keleti frank sereg felett aratott győzelmével végződött pozsonyi csatája, és Győr miként adózik a világháborúk hősei előtt. Kalandozás térben és időben. Tarts velünk, hagyd, hogy megérintsen a történelem!

Otthonom, Ménfőcsanak

Egy kis helyismeret, melynek végén elérhetünk a honismerethez