Arrabona EGTC
2019. August 29.
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Ťažkosť : | Medium |
| Hodnotenie : |
|
| Vzdialenosť : | 22 km |
| Perióda: | 01:15:58 |
| Zvýšenie hladiny : | 271 m |
| Pokles hladiny : | 108 m |
| Vyznačené miesto na občerstvenie : | Nincs |
| Výškový rozdiel : | 108m |
| Vytvorené: | 2019.10.04 |
| Počet zobrazení : | 6794 |
| Počet pozretí : | 13089 |
Termálna túra
Názov ďalšej túry môže byť klamlivý, pretože obsahuje slovo termálny, napriek tomu sa jedná o cyklotúru. Odporúčame ju tým, ktorí by radi športovali, ale pritom túžia aj po oddychu na konci dňa. Nami ponúkaná trasa spája termálne kúpaliská a aquaparky Žitného ostrova v rámci jednej cyklotúry. Účastníci túry majú možnosť navštíviť jednotlivé termálne kúpaliská, avšak bicyklovaním môžu spoznať prírodu Žitného ostrova a chránia prírodu, nakoľko ich emisie budú takmer nulové. Východiskovým bodom je Komárom, a destináciou je Dunajská Streda. Zvolená trasa je výhodná aj pre tých, ktorí sú ochotní odšliapať „iba” jeden smer, nakoľko medzi týmito mestami premáva (nepriamo) aj vlak.
Sila vody
Voda: chemická zlúčenina bez fareby, vône a chuti, ktorú môžeme nájsť vo všetkých troch skupenstvách – o tejto zlúčenine, ktorá je základom života na Zemi, sme sa učili ešte v škole. Preskúmajte však teraz vodu aj z trochu iného hľadiska, pozorujte jej silu i moc, ale i jej pokoj a harmóniu, no predovšetkým si všimnite jej malebnú krásu!
Hrady, kaštiele II.
Kto by v detstve nesníval o tom, že je pánom veľkého hradu alebo je princeznou vznešeného kaštieľa? Aj keď je priam nemožné tento sen zrealizovať, táto túra vás očarí historickou atmosférou, prehliadnete si hrady a zámky postavené v rôznych dobách, a keď k tomu pridáte trochu fantázie, môžete sa skutočne cítiť ako medzi rytiermi a elegantnými dámami.