Arrabona EGTC
2019. August 29.
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Ťažkosť : | Easy |
| Hodnotenie : |
|
| Vzdialenosť : | 5 km |
| Perióda: | 00:18:30 |
| Zvýšenie hladiny : | 28 m |
| Pokles hladiny : | 20 m |
| Vyznačené miesto na občerstvenie : | Nincs |
| Výškový rozdiel : | 20m |
| Vytvorené: | 2019.10.04 |
| Počet zobrazení : | 6881 |
| Počet pozretí : | 11684 |
Malý Žitný ostrov na stole
Pokiaľ človek cestuje do iného kraja, väčšinou je okrem pozoruhodností a významných miest zvedavý aj na niečo iné: Malý Žitný ostrov na stole napríklad na to, aké špeciálne miestne jedlá a nápoje môže ochutnať. Viacerí ich aj vyskúšajú, veď sa hovorí: „koľko jedál, toľko zážitkov“. Na tejto túre vám odporúčame ochutnať miestne špeciality z Malého Žitného ostrova, miestne výrobky a nápoje. Desiatovať môžete napríklad v Pekárni Lipóti, obedovať v niektorej z maďarských reštaurácií horného Žitného ostrova, poobede si môžete pochutnať na pive (avšak s mierou) a/alebo si vychutnať kávičku a vyskúšať octovú rybu v Győri! Prajeme vám dobrú chuť!
Cyklotúra Mosonmagyaróvár – Rusovce
Túžite po cyklotúre, ktorá nie je len o monotónnom šliapaní a tachometri, ale je bohatá na atrakcie? Túto túru sme vymysleli pre Vás, keďže trasa vedie cez mestá, dediny a lesy, môžete vidieť kaštiele, kostoly, staroveké ruiny, a môžete vychutnávať prírodu Szigetköz a Dunaja. Ak neveríte, že toto nesmierne množstvo atrakcií sa vmestí do jednej trasy, naštartujte svoj bike a vyskúšajte našu túru.
Sila vody
Voda: chemická zlúčenina bez fareby, vône a chuti, ktorú môžeme nájsť vo všetkých troch skupenstvách – o tejto zlúčenine, ktorá je základom života na Zemi, sme sa učili ešte v škole. Preskúmajte však teraz vodu aj z trochu iného hľadiska, pozorujte jej silu i moc, ale i jej pokoj a harmóniu, no predovšetkým si všimnite jej malebnú krásu!