Magyarország, 9022 Győr, Dunakapu tér és Széchenyi tér
47.68977400, 17.63383700
Arrabona EGTC
2024. augusztus 22. - 2024. augusztus 24.
A Magyarország legfontosabb borvidékeit képviselő pincészetek a Széchenyi és Dunakapu téren várják a látogatókat kiváló nedűikkel. A Széchenyi teret dj-k töltik meg zenével, míg a Dunakapu téren színpadi koncertek lesznek. A borlovagrend felvonulása, az új tagok avatása és az azt követő szentmise hagyományosan részei lesznek a programnak.
A rendezvény:
| Kezdés: | 2024. 08. 22. 15:00 |
| Befejezés: | 2024. 08. 24. 23:00 |
| Helyszín: | Magyarország, 9022 Dunakapu tér és Széchenyi tér |
| Értékelés: |
|
Győrkőcfesztivál
A Vaskakas Bábszínház szervezésében Győr belvárosa egy hatalmas játszótérré változik, minden év július első hétvégéjén. A Győrkőcfesztivál az ország legnagyobb szabadtéri, ingyenes gyerekfesztiválja, melyen a gyerekek minden programon térítésmentesen vehetnek részt. A háromnapos fesztivál első estéjén, pénteken, a nyitó koncertek után a kulcsátadó ceremóniával hivatalosan is a gyerekeké lesz Győr városa, mellyel kezdetét veszi a reggeltől estig tartó Győrkőcjáték a Széchenyi tértől a Radó-szigeten át egészen a Mihálkovics sétányig. Beindult a “győrkőcgőzgép”!
Food Truck Show
Győr, Radó sziget, Rába part, 4 nap a nyárból, hogyan is hagyhatnánk ki?!.... Persze, hogy nem, omlós szaftos, füstös, Zabáljcsak! klasszikusok 4 napig a Tiétek! Az esemény szabadon látogatható, a belépés díjtalan!
Neoton Família sztárjai koncert
A Neoton Família a hetvenes-nyolcvanas évek egyik legnépszerűbb magyar együttese, harminc körüli magyar nyelvű és tucatnyi angol nyelvű albumuk jelent meg. 2005-től NEOTON Família Sztárjai néven Csepregi Éva Baracs Jánossal, Végvári Ádámmal, Lukács Andreával, Lukács Lászlóval, és fiával Heatlie Dáviddal lép színpadra. Nagysikerű koncerteket adnak országszerte.
1956
06:30:38 - Nehéz - Kerékpártúra
Az 1956-os forradalom és szabadságharc fő eseményei Budapesten zajlottak, de az ország más települései is felsorakoztak a fővárosi követelések mellé. Mik játszódtak ezekben a napokban Győr-Moson-Sopron megye városaiban és községeiben? Túránk szemezgetve a történések közül, öt helyszínt ragad ki, felidézvén az akkori sorsfordító órákat. A téma iránt mélyebben érdeklődők figyelmébe ajánljuk Szakolczai Attila: 1956. Forradalom és Szabadságharc Győr-Sopron megyében c. kötetét, mely részletesen taglalja a közelmúlt magyar történelmének egyik legfontosabb időszakát.
Nyalka kör - sárga
00:34:06 - Könnyű - Kerékpártúra
Egy rövid körtúra alkalmával megtekinthetjük a szomszédos települések, Pannonhalmát, Pázmándfalut és Nyalkát körülölelő csoádálatos tájat.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
Pannonhalma-Nyalka - sárga
00:44:46 - Könnyű - Kerékpártúra
A Pannonhalmi Főapátságtól indulva, gurulunk át a városon és érkezünk meg Győrságra, ahonnan egyenes út vezet túránk végpontjához. Könnyed délutáni kikapcsolódásként teljesíthető túraként vár minden korosztályt.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány