Szlovákia, 945 01 Komárom, Komáromi Erődrendszer
47.75437000, 18.13425600

2022. augusztus 13. - 2022. augusztus 14.

Mindenkit szeretettel meghív augusztus 13 és 14-én Díszműkovács találkozóra a komáromi Újvár a következő műsorral: - kovácsmesterek közös alkotása - kovácsmesterség bemutatása, szabad kovácsolás - kovácsolt műtárgyak bemutatása - fazekas korongozás, agyagozás, üvegfestés - a Világi Winery borászat bemutatkozása - kísérő zenei programok és a komáromi amatőr Entrópia zenekar koncertje - a rendezvény ideje alatt meleg étel és ital büfé üzemel. Ingyenes belépés a Lipót kapun keresztül a Várútról. Ne üljetek otthon, gyertek el.

A rendezvény:

  • Kültéri
  • Családbarát
  • Ingyenesen látogatható


Áttekintés

Kezdés: 2022. 08. 13. 10:00
Befejezés: 2022. 08. 14. 18:00
Helyszín: Szlovákia, 945 01 Komáromi Erődrendszer
Értékelés:
Győr Időjárás

Hasonló események

II. Győri Regionális Katonazenekari Fesztivál

2024. június 14-én pénteken 17:00 órakor a katonazenekarok felvonulásával kezdődik a fesztivál. 17:30-tól a Dunakapu téren szakalaki bemutatókkal és közös koncerttel is várja az érdeklődőket a Magyar Honvédség Kaposvár, Székesfehérvár, Tata Helyőrségi Zenekarai és a Magyar Honvédség Veszprém Légierőzenekara. 21:00 órától a Magyar Honvédség Központi Zenekarának Curtain up című koncertje lesz hallható. Az est folyamán válogatást hallhatunk a könnyűzene, tánczene és filmzene világából. Szólisták: Jónás Andrea énekes és Bánfi Csaba.

Food Truck Show

Győr, Radó sziget, Rába part, 4 nap a nyárból, hogyan is hagyhatnánk ki?!.... Persze, hogy nem, omlós szaftos, füstös, Zabáljcsak! klasszikusok 4 napig a Tiétek! Az esemény szabadon látogatható, a belépés díjtalan!

Szent László Napok

Szent László király emlékét Győrben nem csupán a bazilikában látható herma őrzi, hanem öröksége túlmutat a városon, életén és tettein keresztül összeköti Győrt az Árpád-házi királyok térségben található emlékeivel. A győriek minden évben az Aranyparton zajló Szent László Napokkal emlékeznek rá. A fesztivál a középkort megidéző időutazás, melynek középpontjában a szent király alakja áll, aki a magyar történelemben összekapcsolódik a lovagság, vitézség, becsületesség fogalmával.

Túra ajánló

Erdei lovaskocsitúrák

00:00:00 - -

A gönyűi postakocsi fogadó kihagyhatatlan pihenőállomás volt a fogattal utazók számára Budapest és Bécs között. Itt megszállhattak, ehettek, ihattak, patkoltathattak vagy fáradt lovaikat cserélhették. A 4 férőhelyes vadászkocsival egykori postakocsik nyomában járhatunk erdei turistautak mentén, ahol megfigyelhetünk és fotózhatunk csöndben becserkészett szarvascsordát, vaddisznókondát, őzeket, rókákat, apróvadakat és madarakat. Az út során homoki fenyvesek, tölgyesek, ligetes rétek bűvöletében gombafajok és gyógynövények változatos világába pillanthatunk, valamint egykor hadicélokat szolgáló beton bunkereket is láthatunk. Az élményt fokozhatja a terepakadályok tempósabban meghajtott leküzdése. A fogattúrák elérhetőek hétköznapokon 16 órától sötétedésig, hétvégén napkeltétől napnyugtáig egész évben, előzetes telefonos egyeztetést követően. Kapcsolat: Nagy Antal, 00 36 30 477 36 61

Mámorító

01:53:22 - Könnyű - Kerékpártúra

Van itt, kérem, szinte minden a túra-itallapon: fröccs, bor, pálinka, sör és ráadásként finom koktélok. Mutatunk pár olyan helyszínt, amely eme finom nedűk szűkebb hazánkhoz köthető színterei. Kultúrtörténeti szempontból legbüszkébbek a fröccsre lehetünk, hogy miért is, az a túra során kiderül. Vigyázat, csak módjával az esetleges kóstolással, kerékpárral vagy! (Csak zárójelben, ha kóstolnál, a sorrendre is figyeltünk, tudod; „Sörre bor, mindenkor – borra sör, meggyötör.”)

Otthonom, Ménfőcsanak

00:29:54 - Könnyű - Kerékpártúra

Egy kis helyismeret, melynek végén elérhetünk a honismerethez