Arrabona EGTC
2019. augusztus 29.
Győrszemerét és Pátkapusztát összekötő egyenes útat átszelve gyönyörködhetünk a Sokoró-dombság adta szépséges tájban.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Nehézség: | Könnyű |
| Értékelés: |
|
| Távolság: | 12 km |
| Időtartam: | 00:42:45 |
| Szint emelkedés: | 119 m |
| Szint csökkenés: | 53 m |
| Frissítőpont: | Nincs |
| Szintkülönbség: | 53m |
| Létrehozva: | 2019.10.04 |
| Megjelenések száma: | 6807 |
| Megtekintések száma: | 12252 |
Nyalka kör - sárga
Egy rövid körtúra alkalmával megtekinthetjük a szomszédos települések, Pannonhalmát, Pázmándfalut és Nyalkát körülölelő csoádálatos tájat.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
Écs-Sikátor - piros
Écs mély vízmosásokkal szabdalt dombvonulataitól indulunk a Bakony irányába. A túra során rengeteg lehetőségünk nyílik az érintett települések megismerésére, a természet adta szép tájakban gyönyörködni.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
A víz ereje
Víz: színtelen, szagtalan, íztelen, mindhárom halmazállapotban előforduló kémiai anyag - tanultuk anno az iskolában arról a vegyületről, amely a földi élet alapja, esszenciája. Szemléld meg a vizet most kicsit más szemszögből, tapasztald meg erejét, hatalmát, aztán lásd meg nyugalmát, higgadtságát is, de mindenekelőtt vedd észre festői szépségét!