Arrabona EGTC
2019. August 29.
Plenty to see along the way, meaning the tour can serve as a relaxing full-day program for participants. Have a go at it!
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Difficulty: | Medium |
| Evaluation: |
|
| Distance: | 24 km |
| Duration: | 01:24:51 |
| Ascent: | 269 m |
| Descent: | 142 m |
| Refreshing point: | Nincs |
| Level difference: | 142m |
| Created: | 2019.10.04 |
| Number of appearance: | 6897 |
| Number of viewing: | 11659 |
Écs-Sikátor – red
We start from the hills of Écs with their deep ravines and head toward the Bakony. During the course of this tour we will have plenty of opportunity to become acquainted with the towns and villages on our way and to enjoy the beautiful scenery.
Gyõr-Gyõrújbarát – green
During this tour we will be given a peek into the region surrounding Győr, the distance between Győr and Győrújbarát promises to be a light excursion, you can even give it a try after a work day.
Győrújbarát-Sokorópátka – blue
The Sokoró Hills are the most scenic place for bike rides in the Győr area. This tour only proves this point as it takes us through rolling hills and sweeping plains with a beautiful view guaranteed the whole way.