Arrabona EGTC
2019. August 29.
We will ride through one of the most beautiful areas of the Sokoró region on our way from Győrszemere to Tényő.
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Difficulty: | Easy |
| Evaluation: |
|
| Distance: | 8 km |
| Duration: | 00:27:10 |
| Ascent: | 85 m |
| Descent: | 45 m |
| Refreshing point: | Nincs |
| Level difference: | 45m |
| Created: | 2019.10.04 |
| Number of appearance: | 6552 |
| Number of viewing: | 13145 |
Tényő-Gic – blue
From Tényő in the south easternmost edge of the Kisalföld all the way to the northernmost border of the Bakony. This mid-length tour features the beauty of the valley between the Sokoró Hills and the Bakony.
In search of our greats
Doctor, writer, poet, orientalist scholar and violinist. Famous people, renowned experts all with ties to the Csallóköz. How do these proud municipalities honor their memories? Take this tour to find out.
Győrújbarát-Sokorópátka – blue
The Sokoró Hills are the most scenic place for bike rides in the Győr area. This tour only proves this point as it takes us through rolling hills and sweeping plains with a beautiful view guaranteed the whole way.