Csallóköz TDM
2021. június 09.
A Vág Szlovákia leghosszabb folyója, valamint a Csallóköz keleti határát képezi, Révkomárom városában torkollik a Dunába. A folyó partjain található ártéri erdők hasonlóak, mint amelyek a Duna partját is gazdagítják. A partszakasz néhol homokos, szinte már „strandszerű”, amely megkönnyíti a csónakázni vágyók vízre szállását. Az egynapos vízitúra, amelyet kínálunk, Gúta városában indul és Révkomáromban végződik a két folyó találkozásánál. A táv összesen 23 km, 5 órányi csónakázásra kínál lehetőséget az aktív turizmus szerelmeseinek. Azonban, ha a vízitúrát városnézéssel is ki szeretnék bővíteni, mint a kiindulási pont, mint az úti cél megfelel erre az időtöltésre. Gútán található Csallóköz talán legismertebb vízimalma a gútai hajómalom, mely a térség mezőgazdasági történelmének állít emléket. Révkomárom szintén tökéletes célpont a városnézésre, legfőképp a történelem kedvelői számára, hiszen az itt található erődrendszer és a Klapka György tér is kihagyhatatlan látnivaló. Képek forrása: baraka.hu
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
Nehézség: | Közepes |
Értékelés: |
|
Távolság: | 23 km |
Időtartam: | 04:36:23 |
Szint emelkedés: | 28 m |
Szint csökkenés: | 14 m |
Frissítőpont: | Van |
Szintkülönbség: | 14m |
Létrehozva: | 2021.06.09 |
Megjelenések száma: | 1927 |
Megtekintések száma: | 8434 |
Győr-Gönyű evezés Mosoni-Duna Duna torkolaton keresztül
Győr belvárosából indulva a Mosoni Duna utolsó folyam kilométereit élvezhetjük ki, mígnem Véneknél egyesül a Dunával. A torkolati mű építését és a Győr-Gönyű nemzetközi kikötőt megtekintve a megye legkeletibb dunaparti településén Gönyűn kötünk ki, ahol megismerhetjük a hajós élet régi mozzanatai, és jó idő esetén strandolhatunk is egyet a település központjában.
Vízitúra a Kis-Dunán
A Kis-Duna képezi a Csallóköz északi határát, a történelem során kiváló minőségű vízzel és táplálékkal látta el az itt élő embereket. Manapság a horgászat szinte az egész folyón tilos, hiszen fontos környezetvédelmi övezet részét képezi. Napjainkban a vízisportok kedvelői használják elsősorban, legyen az csónak, kajak, kenu vagy akár raft segítségével. Az általunk kínált túra hosszabb, mint a megszokott útvonalak, hiszen szinte a Kis-Duna egészét leevezzük a vízitúra során. Három nap, majd 80 km és a csodálatos természet.
Forrás és további információ:
Cikola-szigeti GreenEx túra
Gyertek velünk Dunaszigetre és fedezzük fel együtt a Cikolai ágrendszer zegzugos szigetvilágát! További infomációk: www.greenex.hu