Arrabona EGTC
2019. August 29.
A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.
| Ťažkosť : | Easy |
| Hodnotenie : |
|
| Vzdialenosť : | 9 km |
| Perióda: | 00:31:35 |
| Zvýšenie hladiny : | 91 m |
| Pokles hladiny : | 40 m |
| Vyznačené miesto na občerstvenie : | Nincs |
| Výškový rozdiel : | 40m |
| Vytvorené: | 2019.10.04 |
| Počet zobrazení : | 6897 |
| Počet pozretí : | 12570 |
Pannonhalma-Nyalka – žltá
Vychádzajúc od Pannonhalmského arciopátstva si užijete jazdu cez mesto a prídete až do Győrság, odkiaľ vedie priama cesta k cieľu túry. Táto túra je ideálna pre všetky vekové kategórie, keďže je ľahko zvládnuteľná aj za jedno popoludnie.
Győrszemere-Sokorópátka – zelená
Zajazdiť si môžete po západných kopcoch pahorkatiny Sokoró (Pannonhalmská pahorkatina), popretkávanej miernymi kopcami a dlhým hrebeňovitým terénom.
1956
Hlavné udalosti revolúcie a boja za slobodu sa v roku 1956 odohrávali v Budapešti, ale aj iné mestá krajiny sa pripojili k požiadavkám hlavného mesta. Čo sa dialo v mestách a obciach župy Győr-Moson-Sopron? Počas našej túry prejdeme piatimi vybranými miestami, kde sa odohrávali najdôležitejšie udalosti.Tým, ktorých táto téma hlbšie zaujíma, odporúčame dielo Attilu Szakolczaiho: 1956. Forradalom és Szabadságharc Győr-Sopron megyében (1956. Revolúcia a boj za slobodu v župe Győr-Sopron), v ktorom autor podrobne popisuje jedno z najdôležitejších období maďarskej histórie.