Magyarország, 9022 Győr, Győri Nemzeti Színház
47.68687500, 17.63583600
Arrabona EGTC
2022. június 25.
Az előadást kár lenne műfajilag beskatulyázni, ugyanis egyszerre színház, bábjáték és koncert. Az elhangzó versek, szövegek és dalok szerves egésszé állnak össze, így nem előadó est, sokkal inkább monodráma. Jegyár: 3.600 Ft
A rendezvény:
| Kezdés: | 2022. 06. 25. 18:00 |
| Befejezés: | 2022. 06. 25. 19:00 |
| Helyszín: | Magyarország, 9022 Győri Nemzeti Színház |
| Értékelés: |
|
Republic koncert
A Republic 1990-ben alakult EMeRTon-díjas magyar rockegyüttes. Az együttes a magyar könnyűzene meghatározó alakja lett az elmúlt évtizedekben, rendszeresen koncertezik Magyarországon és a határokon túl is.
Neoton Família sztárjai koncert
A Neoton Família a hetvenes-nyolcvanas évek egyik legnépszerűbb magyar együttese, harminc körüli magyar nyelvű és tucatnyi angol nyelvű albumuk jelent meg. 2005-től NEOTON Família Sztárjai néven Csepregi Éva Baracs Jánossal, Végvári Ádámmal, Lukács Andreával, Lukács Lászlóval, és fiával Heatlie Dáviddal lép színpadra. Nagysikerű koncerteket adnak országszerte.
Győrkőcfesztivál
A Vaskakas Bábszínház szervezésében Győr belvárosa egy hatalmas játszótérré változik, minden év július első hétvégéjén. A Győrkőcfesztivál az ország legnagyobb szabadtéri, ingyenes gyerekfesztiválja, melyen a gyerekek minden programon térítésmentesen vehetnek részt. A háromnapos fesztivál első estéjén, pénteken, a nyitó koncertek után a kulcsátadó ceremóniával hivatalosan is a gyerekeké lesz Győr városa, mellyel kezdetét veszi a reggeltől estig tartó Győrkőcjáték a Széchenyi tértől a Radó-szigeten át egészen a Mihálkovics sétányig. Beindult a “győrkőcgőzgép”!
Gyerekszemmel a Szigetközben
03:52:29 - Könnyű - Kerékpártúra
Amikor tervezzük a családi kirándulást vagy nyaralást, gyakorta problémát okoz az, hogy olyan turisztikai attrakciókat találjunk, ahol mindenki, de legfőképp a gyerekek jól érezzék magukat. Térségünkben ezen többé nem kell aggódnod. Összeszedtük a legtutibb helyszíneket a Szigetközben, ahol garantált az önfeledt időtöltés, az élményekkel teli kaland és az őszinte gyermekmosoly. Kell ennél több?
Borban az igazság III. - Pincesorok
01:11:29 - Közepes - Gyalogtúra
Magyarország egyik legrégebbi borvidéke, dinamikusan fejlődő pincészetek, minőségi bortermelés, gyönyörű, kirándulásra csábító táj, ezeréves kultúra és világörökségi helyszín, pincesorok, zamatos borok; ez a Pannonhalmi borvidék. Fedezd fel Te is a változatos szőlőhegyeken lévő pincészeteket, kóstold meg a mennyei nedűket, s közben ismerd meg a környék egyéb látnivalóit is! Rendhagyó módon a túrán belül több minitúrát állítottunk össze Neked, jellemzően két-két pincészettel a főszerepben, hogy több napra elosztva, kényelmesen bejárhasd - gyalog - a vidéket, és megízlelhesd mindenhol a szőlők termését. A pincészetek listája csak ízelítő. Te még kikkel és milyen tematikájú mini bortúrával bővítenéd?
Kisbodaki Öreg-tó túra
01:08:18 - Könnyű - Vízitúra
Az, hogy a Kisbodaki-ág elképesztő vizuális élményt nyújt a látogatóinak, nem is lehet vita tárgya. Most azonban kizárólag eme ágnak egyik legtitokzatosabb, legismertebb pontjáról, az Öregszigeti-tó felületét átszelő túravonalról fogunk pár szót ejteni. Gyakorlatilag teljes idő alatt csendes, veszélytelen vízen evezhetünk, ami irgalmatlanul fontos szempont egy kezdő csónakázónál. Remek kikapcsolódási lehetőség továbbá fiatalabb csoportok, és családok számára. Kissé megrettentően hangzik, hogy a tónak egy kijárata és egy bejárata van, azonban csak első hallásra vonakodnak tőle az emberek, később a mesés környezet minden belső gátlást felold. A desztináció aránylag távol fekszik a buzgó hétköznapok színterétől, ezt a helyet a természet szabályai uralják. Ebből adódóan fontos végig csendben maradni, esetlegesen ez lehet a kulcs, hogy megpillantsunk egy-egy vadállatot, ami ezen a terepen teljesen általános jelenség. Az erdei állatvilág számos képviselője lelt otthonra a tó környékén, mint például: szarvasok, vaddisznók, őzek, vízimadarak. A csónak mellett bevethető közlekedési eszköz a kenu is. Aki a tó felkutatására adja a fejét, számtalan internetes és megvásárolható térképet kaphat a tó pontos rajzáról, azonban ez messzemenőleg nem tudja pótolni egy szakképzett túravezető tudását, akinek jelenléte erősen ajánlott. A túrák általában a kisbodaki csónakkikötőből indulnak, majd ott is végződnek. Annak sem kell elkeserednie, aki inkább a szárazföldi turisztikai formákat részesíti előnyben, ugyanis az ártéri erdők útvonalai magas színvonalat képviselnek, teret nyitva ezzel a gyalogos, illetve kerékpáros túrázóknak.