Magyarország, 9178 Hédervár,
47.83195500, 17.45507800
Arrabona EGTC
A kastély mai barokk formáját a 18. század második felében nyerte el, majd később a 19. században Khuen-Héderváry Károly a romantikus stílus jegyeit alkalmazta, de rövidesen visszaállították a korábbi barokk külsejét. Az épület a legutóbbi időkben négycsillagos kastélyszállodaként működött, bezárása óta nem látogatható.
A helyiek így nevezik: Héderváry-kastély
Látogathatóság: Kívülről megtekinthető
Kolorádóbogár szobor
A bronzból készült szobor annak az emlékét őrzi, hogy Magyarország területén Héderváron látták meg először a burgonyaleveleket elpusztító kolorádóbogarat 1947-ben. Az ország egyetlen bogarat ábrázoló szobra ez.
Szent Mihály-templom
A templom barokk stílusban épült 1755-ben. A benne található márványból készült keresztelő medence 1308-ból maradt fenn.
Boldogasszony kápolna
A Héderváry-család temetkezési helye, a 15. században építtették. A 17. században Héderváry Katalin építtette hozzá az ország első loretói oldalkápolnáját, egyben a templom Mária-kegyhely is lett. A 19. század végén átépítésre került, neogótikus stílusban. A kápolnát legutóbb 1994-ben restaurálták. Az ott található urnák a család nőtagjainak szívét őrzik.
Szent László Napok
Szent László király emlékét Győrben nem csupán a bazilikában látható herma őrzi, hanem öröksége túlmutat a városon, életén és tettein keresztül összeköti Győrt az Árpád-házi királyok térségben található emlékeivel. A győriek minden évben az Aranyparton zajló Szent László Napokkal emlékeznek rá. A fesztivál a középkort megidéző időutazás, melynek középpontjában a szent király alakja áll, aki a magyar történelemben összekapcsolódik a lovagság, vitézség, becsületesség fogalmával.
Bagossy Brothers Company koncert
Magyarország egyik legkedveltebb együttese, a Bagossy Brothers Company 2024-ben a győri fesztiválszezon nyitó fellépője. A gyergyószentmiklósi zenekar, amely nemcsak Erdélyben, hanem Magyarországon is ismert és sikeres, tavaly ünnepelte 10. születésnapját. Kerek évfordulójuk alkalmából két lemezzel és egy mozifilmmel is megörvendeztették rajongóikat. A formáció évek óta a Kárpát-medencei magyarság egyik legszerethetőbb és legnépszerűbb zenekara, számos nagyszínpad és ikonikus koncerthelyszín fellépője, szakmai elismerések büszke tulajdonosa.
Follow the Flow koncert
342 milliós YouTube-megtekintésével és 350.000 feliratkozójával a Follow The Flow napjaink egyik legnépszerűbb magyar együttese. Fura Csé és BLR párosához 2018-ban csatlakozott Szakács Gergő. A trió azóta megállíthatatlan: Spotify-streamjeik száma a 100 milliót is átlépte. Az erős hip-hop–gyökerekből táplálkozó popdalokat készítő együttes 2019 májusában kiadott első önálló album, a Nem tudja senki pár hónap alatt aranylemez lett. A címadó dalhoz készült klip a második legnézettebb magyar videoklip lett, három év alatt több mint 73 milliós megtekintéssel.